🌟 AKCIA do konca júna 2024 🌟 Rôzne zľavy z dôvodu presunu e-shopu a vyprázdňovania skladov. Potešte sa bylinkami na ženskú vaginálnu náparku či ďaľšími produktami v ponuke 🌹. 🔹Pre pomáhajúce profesie 🔹 Ak ste dula, pôrodná asistentka, rebozo terapeutka, rada pre vás vytvorím množstevnú zľavu podľa počtu objednaných produktov. V prípade záujmu mi napíšte správu na adresu eva@mojerebozo.sk

Pôrodné karty - AFIRMÁCIE

Teším sa, že vzniklo niečo nové. Niečo, s čím sa na svoj pôrod môžete pripravovať už v tehotenstve. Afirmačné karty sú po čase tvorenia pripravené na povzbudenie aj pre vás. 

Myšlienka tvoriť aj týmto smerom mi napadla už počas kurzu duly v roku 2019. Postupne prišli prvé texty, ktoré prešli mnohými úpravami a do výberu sa dostalo 18 z nich. Držať štetec som si pripomenula netradične formou ilustrátora cez obrazovku a postupne vytvorila pozadia, ktoré sa pridali k myšlienkam. Vkladám do kariet moju radosť a pokoj - nádej pre vaše pôrodné príbehy :)

 

“Moje telo a moje dieťa sú úžasný tím.”

Pri tvorbe kariet som pre ženu chcela pripraviť predovšetkým odkazy, ktoré poukazujú na to, že v nej už dávno je všetko, čo pre svoj pôrod potrebuje. Pôrod je fyziologický proces. V jednoduchosti sa dá povedať, že matkino telo rodí inštinktívne, akoby pudovo. A zároveň karty pripomínajú, že nerodí len samotná žena. Prvým impulzom pre pôrod býva samotné dieťa. Je to nádherné a tak často opomínané. Jeho vývin sa v určitom momente dovŕši a vysiela signály, ktoré pripravujú telo na pôrod. Všetko je so všetkým prepojené a matka s dieťaťom na to dokážu odpovedať pôrodom. 


“Mám okolo seba láskavú starostlivosť.”


Každá žena si zaslúži rešpekt a láskavú starostlivosť. Mnohé z nás cítia strach z nepoznaného. A tým samozrejme môže byť aj pôrod. Vieme, že strach je jedna z najsilnejších a najviac vyčerpávajúcich emócií. Ignorovať ju je ľahké. Skúsenosť mi ale hovorí, že náročnejšie veci nakoniec prinášajú oveľa pozitívnejšie výsledky. Spracovať svoje strachy môže byť náročné, no pozitívne pre ženu, dieťa a koniec koncov pre celú budúcu rodinu.


Môžu s tým pomôcť mnohé techniky. Pre jemný priebeh pôrodu väčšinou žena potrebuje viaceré “pomôcky”. Afirmácie sú jednou z nich.
Okrem toho je to dookola spomínaná informovanosť, samotná príprava na pôrod s pôrodným plánom, intímne prostredie, osoba, ktorej dôverujem, poznanie, že dokážem rodiť prirodzene a bez zásahov, techniky hypnopôrodu a mnohé ďalšie.

“Som pokojná. Som silná.”


Naše podvedomie nepretržite prijíma informácie. Aj v momentoch kedy o tom ani len netušíme. Aj to je dôvod prečo je v tehotenstve dôležité naladiť sa na opak, ktorý často ponúkajú médiá pri zobrazovaní pôrodu. Nastaviť sa na jemnosť namiesto drámy. Budovať v sebe pozitívne naladenie a uvedomovať si svoju prirodzenú ženskú silu.
Rada používam spojenie “bohyňa pôrodu”. Jednoducho to tak má podľa mňa byť. Každá ženy by mala byť bohyňou svojho pôrodu. Pri prirodzenom ale aj pri pôrode, ktorý si kvôli konkrétnej situácii vyžaduje lekársky zákrok. Snívaj o svojom pôrode ako o niečom naozaj jedinečnom a nádhernom. Je to neopakovateľná udalosť v tvojom živote a v živote dieťaťa, ktoré prichádza na tento svet z bezpečia tvojho tela. Chce sa narodiť do rovnako bezpečného a radostného náručia akým mu bol svet v tvojej maternici.

Na záver táto nádherná veta. Doslova čarovná. Je v nej to, čo potrebuje každá z nás. Na svete už svoje dieťa porodili miliardy žien. Rôzne. Každý jeden príbeh je jedinečný. Hľadaj ten, ktorý ti bude povzbudením. Hľadaj tie ženy, ktoré ti budú oporou. Hľadaj v sebe to, čo už dávno máš <3


“Som prepojená so všetkými ženami, ktoré v tejto chvíli rodia spolu so mnou.”

 

A ako používať moje pôrodné karty?

Je to len na tebe. Dám ti pár tipov:

  • Počas tehotenstva. Pomôžu ti naladiť sa pozitívne. Keď príde “deň D” budeš sa cítiť oslobodená od strachu a pripravená pracovať so svojím telom tak ako ti napovie. Zaves si ich na chladničku alebo na nejaké pekné miesto odkiaľ ti dennodenne budú pomáhať na tejto ceste. Môžeš ich použiť pri meditácii alebo jednoducho nosiť pri sebe a vytiahnuť keď budeš niekde čakať.
  • Počas pôrodu. Prostredie je kľúčový faktor pôsobiaci na priebeh pôrodu. Či už je to doma alebo v pôrodnici, môžeš si s kartami upraviť miestnosť a mať ich stále v dosahu. Vo chvíli prívalu nepríjemného pocitu sa na ne môžeš kedykoľvek obrátiť. Karty ťa v mysli privedú späť do bezpečia. V kombinácii so svetielkami vytvoria atmosféru intimity a bezpečia. 
  • Žolík pre sprevádzajúcu osobu. Môžu s nimi pracovať tvoj partner, pôrodná asistentka, dula či iná sprevádzajúca osoba. Jazyk akým hovoríme k žene počas tehotenstva a pôrodu je veľmi dôležitý. Pre jej emocionálnu stránku a produkciu potrebných hormónov. Ak sprevádzajúca osoba potrebuje použiť láskavé a povzbudivé slová a zrovna žiadne nenachádza, karty môžu byť úžasnou pomôckou na rozbehnutie sa. 


Ak si kreatívna duša, úžasnú silu majú aj afirmácie, ktoré pre seba vytvoríš sama. Môžeš doplniť tie, ktoré si kúpiš u mňa alebo si vytvoríš sadu šitú na mieru pre teba.

Rady k tvorbe:

Používaj vždy prvú osobu (ja, môj, moje dieťa…)
Píš v prítomnom čase (som, cítim, rodím…)
Vynechaj akékoľvek negatívne slová (nemôžem, nie som, bolesť…)

Rada si prečítam, aká je tvoja skúsenosť s afirmáciami. Napíš mi na eva@birthphoto.sk

Kúpiš ich priamo v e-shope na tomto odkaze AFIRMÁCIE.

S láskou,

Eva